Vabilo h komentiranju prevodov CC 4.0 licenc
IPI je v sodelovanju z organizacijo Creative Commons pripravil uradne prevode CC licenc 4.0. Gre za brezplačne licence, ki omogočajo enostavno upravljanje avtorskih pravic na delih, tako da avtor z njimi vnaprej dovoli določene uporabe avtorskih del. Creative Commons namreč deluje kot organizirana mreža za spodbujanje in zagotavljanje proste uporabe avtorskih del, odprtih virov in odprtega interneta.
K prevodom lahko prispevate tudi vi, tako da podate vaše morebitne komentarje glede prevodov (ne pa tudi glede vsebine) licenc. Do prevodov dostopate s klikom na naslednje linke (uporabniško ime je “creative”, geslo pa “commons”). Zraven v oklepaju so tudi originalni teksti:
– by-nc-sa 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-sa 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-nc 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-nd 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– by-nc-nd 4.0 licenca v slovenščini (v angleščini),
– CC0 1.0 licenca v slovenščini (v angleščini).
Komentarje pošljite na info@ipi.si do petka, 19. 4. 2019.
Veliki odbor Urada Evropske unije za intelektualno lastnino (EUIPO) je končno odločil, da figurativne znamke ‘COVIDIOT’ ni mogoče registrirati kot blagovne znamke EU.
V oddaji Panoptikum z naslovom Literatura na sodišču, v kateri je nastopila tudi dr. Maja Bogataj Jančič, da je pojasnila pravne pojme, je bilo govora tudi o plagiatih in kršitvah avtorskih pravic. Oddaja je izzvenela kot poskus opravičevanja moralne zavržnosti problematičnih ravnanj avtorice Babnik Ouattara, kar je zelo sporno.
Komentar predstavnic ERA za ukrep 2 za Slovenijo, dr. Maje Bogataj Jančič (ODIPI) in Ane Fidler (CTK), na osnutek Nacionalne strategije intelektualne lastnine.
V torek, 17. 10. 2023, s spremljevalno delavnico v sredo, 18. 10. 2023, je potekal že 4. Dan odprtega znanja. Letos je potekal v organizaciji Open Data and Intellectual Property Institute (ODIPI) in ob podpori Knowledge Rights 21 (KR21).