Open Future Salon: Odzivi na paradoks odprtega
Open Future EU 30. 11. 2022 ob 17h organizira Open Future Salon #2 Launch of Paradox of Open: Responses. S tem dogodkom obeležuje izdajo zbirke esejev, v katerih so zbrani odzivi na esej Paradox of Open avtorjev Paula Kellerja in Aleka Tarkowskega.
Eseji se lotevajo paradoksa z več vidikov, pri čemer obravnavajo vprašanja, kot je podcenjevanje odprtosti, javni spomin, ustvarjalne skupnosti, družbena pravičnost v kontekstu odprtega, web3 ter zapuščina – in nadaljevanje – vojn za avtorske pravice. Gostujoča govorca bosta prof. James Boyle z Univerze Duke, eden od vodilnih akademikov na področju javne domene, in Anna Mazgal, Senior Policy Advisor pri Wikimedia Europe ter zagovornica odprtosti in digitalnih pravic. Oba sta avtorja prispevkov v zbirki.
Na dogodek, ki bo potekal prek ZOOMa, se lahko prijavite tukaj.
Veliki odbor Urada Evropske unije za intelektualno lastnino (EUIPO) je končno odločil, da figurativne znamke ‘COVIDIOT’ ni mogoče registrirati kot blagovne znamke EU.
V oddaji Panoptikum z naslovom Literatura na sodišču, v kateri je nastopila tudi dr. Maja Bogataj Jančič, da je pojasnila pravne pojme, je bilo govora tudi o plagiatih in kršitvah avtorskih pravic. Oddaja je izzvenela kot poskus opravičevanja moralne zavržnosti problematičnih ravnanj avtorice Babnik Ouattara, kar je zelo sporno.
Komentar predstavnic ERA za ukrep 2 za Slovenijo, dr. Maje Bogataj Jančič (ODIPI) in Ane Fidler (CTK), na osnutek Nacionalne strategije intelektualne lastnine.
V torek, 17. 10. 2023, s spremljevalno delavnico v sredo, 18. 10. 2023, je potekal že 4. Dan odprtega znanja. Letos je potekal v organizaciji Open Data and Intellectual Property Institute (ODIPI) in ob podpori Knowledge Rights 21 (KR21).