Potrjeno UNESCO Priporočilo o prosto dostopnih izobraževalnih virih
28. maja 2019 so predstavniki držav članic na medvladnem srečanju soglasno potrdili predlog UNESCO Priporočila o prosto dostopnih izobraževalnih virih. O dokumentu se bo tako dokončno razpravljalo na naslednji UNESCO Generalni konferenci, ki bo novembra 2019 v Parizu.
Prosto dostopni izobraževalni viri (znani pod angleško kratico OER) zajemajo učno in raziskovalno gradivo, ki je prosto na voljo pod odprtimi licencami. Pomembno vlogo v procesu sprejemanja dokumenta je imela tudi Slovenija, ki je leta 2017 organizirala 2. Svetovni kongres o prosto dostopnih izobraževalnih virih.
Veliki odbor Urada Evropske unije za intelektualno lastnino (EUIPO) je končno odločil, da figurativne znamke ‘COVIDIOT’ ni mogoče registrirati kot blagovne znamke EU.
V oddaji Panoptikum z naslovom Literatura na sodišču, v kateri je nastopila tudi dr. Maja Bogataj Jančič, da je pojasnila pravne pojme, je bilo govora tudi o plagiatih in kršitvah avtorskih pravic. Oddaja je izzvenela kot poskus opravičevanja moralne zavržnosti problematičnih ravnanj avtorice Babnik Ouattara, kar je zelo sporno.
Komentar predstavnic ERA za ukrep 2 za Slovenijo, dr. Maje Bogataj Jančič (ODIPI) in Ane Fidler (CTK), na osnutek Nacionalne strategije intelektualne lastnine.
V torek, 17. 10. 2023, s spremljevalno delavnico v sredo, 18. 10. 2023, je potekal že 4. Dan odprtega znanja. Letos je potekal v organizaciji Open Data and Intellectual Property Institute (ODIPI) in ob podpori Knowledge Rights 21 (KR21).